Rozluźnij się z Laurelin Paige – Book Tour

Tytuł: Połączeni: Uwolnij mnie
Autor: Laurelin Paige
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 400
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik

 

Spacerując po internetowych blogach książkowych natknęłam się na na zapisy do booktour. Stwierdziłam, że co mi szkodzi, erotyk to taka miła odskocznia od codzienności. Dzięki inicjatywie Dominiki z Książkowych Wyzwań i Moniki z Just&Books książka w zeszłym tygodniu trafiła w moje łapki. Jest to egzemplarz recenzencki, któremu dziewczyny chciały dać nowe życie, gdy każda z nas zagłębi się w treść. Nie spotkałam się wcześniej z twórczością autorki, więc wchodziłam w jej świat jako zupełna nowicjuszka, nie wiedząc czego się spodziewać. Jak wydawnictwo zachęca nas do sięgnięcia po tę pozycję zajawką na okładce?

Ustalili zasady ? tylko seks. Zapomnieli jednak o tym, że serc nikt nie pytał o zdanie.
Pamiętacie Gwen z Uwikłanych? W Połączonych nadszedł czas, aby poznać jej historię.
Gwen miała ciężkie życie, a przeszłość nawiedza ją niczym mroczny cień, który nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlatego buduje wokół siebie mur, zza którego jedynie obserwuje świat. Osiągnęła sukces zawodowy ? zarządza jednym z najpopularniejszych klubów nocnych w Nowym Jorku, jest singielką i bezpiecznie czuje się tylko w takich sytuacjach, które może w pełni kontrolować. Wszystko diametralnie się zmienia, kiedy w klubie poznaje bogatego i przystojnego playboya ? JC. On za wszelką cenę postanawia zburzyć mur, którym się otoczyła. Chce dać jej wolność i nieograniczoną ilość rozkoszy. Zawierają więc układ, który tylko z pozoru wydaje się jasny. Wkrótce seks bez zobowiązań już im nie wystarcza, a JC okaże się jedyną osobą, na której będzie polegać dziewczyna. Czy Gwen zdoła posłuchać swego serca i otworzyć się na prawdziwą miłość?

 

Fabuła:
Gwen jest kobietą twardo stąpającą po ziemi. Ma swoje zasady, których nie lubi łamać czy nawet naginać dla przyjemności innych. To kobieta sukcesu, całkowicie oddana pracy. Gdyby nie prawo, spędzałaby w klubie, którego jest managerem każdą wolną chwilę, by zająć myśli, które czasami wracały do koszmarnej przeszłości. Lubi jednak wolne wtorkowe i środowe wieczory spędzane z siostrą pracoholiczką na oglądaniu seriali i wspólnych posiłkach. Nie brakuje jej miłości czy fizyczności. Już dawno zamknęła się na takie doznania, skupiając się na uczuciu do siostry i brata mieszkającego tysiące kilometrów dalej. Zgrabna blondynka dźwiga na swoich barkach bardzo trudną przeszłość. Nie spodziewa się tego jak bardzo zmieni się jej życie, kiedy weźmie za koleżankę wtorkową zmianę. Sala VIP w klubie 88th Floor bez jej wiedzy od pół roku wynajmowana jest na striptiz z cygarami i hazardem. Nikt nigdy nie złamał tylu zasad za jednym runnamedazem. Wściekła staje w drzwiach gotowa wygłosić reprymendę i zamiera wpatrzona w mężczyznę który działa na nią samym jestestwem. Tak w jej życie wkracza JC. Przystojny, pociągający, charyzmatyczny, zadziorny (w późniejszych rozdziałach dodacie świntuch 🙂 ). Widzi on jak spięta jest nasza bohaterka i proponuje jej układ oparty tylko na fizyczności, tak o, dla rozluźnienia. Uparta i prostolinijna Gwen zapiera się jednak rękami i nogami przed takim szaleństwem. JC nie odpuszcza i wciąga ją w świat pełen gorących doznań. Każde z nich ukrywa jednak swoje demony przeszłości i pomimo układu “nie mówimy sobie nic o sobie” każde uchyla drzwi dla drugiego. Co stanie się gdy z więzienia wypuszczony zostanie cień z przeszłości Gwen, a kilka dni później również JC? Jaką zagadkę skrywa nasz przystojniak? Czy jest to książka z “i żyli długo i szczęśliwie”?

 

“Im więcej kochasz i im bardziej jesteś kochana, tym więcej masz siły, żeby sobie ze wszystkim radzić.”

 

Kompozycja:
Książka pisana jest z pierwszej osoby co bardzo ułatwia mi wczucie się w fabułę. Język na początku mnie odstraszył, wydał mi się prosty i prymitywny, jednak kiedy doszłam ( 🙂 ) do pierwszej gorącej sceny wszystko się zatraciło i wyglądało, że tak właśnie miało być, że to miało mnie przygotować na wypieki na twarzy i przyspieszony oddech. Postacie są złożone. Odkrywamy powoli charakter każdego z głównych bohaterów, jednak postacie drugoplanowe również wnoszą wiele do fabuły, ponieważ w kulminacyjnym momencie wszystko splata się w jedność. Fabuła może wydać się oklepana – układ oparty na seksie przeradza się w uczucie – ale nie dajcie się zwieść, skomplikowanie wątków wprawi was czasem w konsternację. Nie wszystko jest takie jak się wydaje. Gwen i JC zakładają swoje maski walcząc z rodzącym się uczuciem a tajemnice, które trzymają ich od siebie na dystans nie są prozaicznymi problemami. Życie głównej bohaterki możemy podzielić na to otoczone murem przeszłości i to kiedy mur ten zaczyna się rozkruszać. W czasie czytania widzimy zmianę jaka zachodzi w jej życiu oraz w niej samej. Widzimy jak rozkwita odkrywając, że miłość jest siłą, która napędza ten świat.
Nie mogę ocenić pełnego wydania książki, ponieważ egzemplarze recenzenckie zazwyczaj posiadają słabsza jakość okładki, jednak grafika która ją zdobi jest zmysłowa i oddaje odczucia wyciągnięte z treści. Zajawka nie zdradza za wiele, intryguje i zachęca do sięgnięcia po więcej.


Ocena 6/10
Czytywałam erotyki o lepszej jakości fabuły. Podchodząc sceptycznie w pierwszych dwóch rozdziałach, w miarę rozwijania wątku nie mogłam się oderwać, czytając z zaróżowionymi policzkami i szumem w uszach. Jeśli chcecie spędzić przyjemny wieczór w tajemnicy przed swoją drugą połową, odkrywać erotyczne przygody i poczytać klimatyczne opisy seksu to jest to pozycja zdecydowanie dla Was.
Dotykając okładki czuć chemię i zmysłowość, która przyciągnie Was na długie i mokre godziny.

Dziękuję za możliwość przeczytania tej powieści dziewczynom z http://ksiazkowe-wyznania.blogspot.com/ oraz https://justboooks.blogspot.com/ <3

 

“Nasza era to mgnienie oka w historii wszechświata.”

 

(Visited 80 times, 1 visits today)
Share